„Éljen soká Orbán!” – mondta a bolgár EP-képviselő, majd náci karlendítést mutatott be – videó
Az eset komoly felháborodást váltott ki.
Az eset komoly felháborodást váltott ki.
Egészen maradandót alkotott az OV’22 rajongói shop.
Budapesten vendégeskedik Jair Bolsonaro, akinek mélyben van a hazai népszerűsége, így az októberi választások előtt jól jön neki a nemzetközi hírverés. A Moszkvából érkező brazil elnök, aki korábban azt mondta, ha meleg párt látna az utcán, megverné őket, ha pedig meleg fia lenne, reménykedne, hogy meghal egy balesetben, Áder János köztársasági elnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel is parolázott. Kérdés, hogy ki jár jól a barátsággal.
Évértékelőjén az utóbbi idők militarista hangvételét folytatva beszélt külpolitikájáról Orbán Viktor, legalább akkora súlyt adva a geopolitikai kérdéseknek, mint a választási előkészületnek. Kiderült, hogyan folytatná harcát az Európai Unió ellen, amelynek egysége számára csak gazdaságilag fontos. Már kérdésekben két különböző világnézetű tömböt képzel el, amelyek közül a keleti vezetője Magyarországgal lehet. Ehhez a tervhez illeszkedik nyugat-balkáni politikája, mert uniós szövetségkeresésének kudarca után ott találhat olyanokat, akikkel növelheti meggyengült befolyását az EU-ban.
Orbán Viktor egy olyan világot vázolt fel a Fidesz kemény magjának a kampánynyitón, amelyben bármi megtörténhet – leszámítva az ellenzék győzelmét. Az Európai Uniót két tömbként képzeli el, az egyik központja Magyarország lenne, ő maga pedig következő ciklusát már világpolitikai tényezőként szeretné tölteni.
A miniszterelnök sajtóértesülések szerint harcias beszédet mondott a Fidesz–KDNP kihelyezett frakcióülésén.
Orbán Viktor személyiségét, viselkedésének gyökereit, az őt befolyásoló legjelentősebb hatásokat és fordulópontokat rendszerezi a hvg360 barátok, kollégák, társak, tanárok emlékezései és rengeteg archív felvétel segítségével.
A kormányfőben még csak lehetséges forgatókönyvként sem merül fel, hogy választást veszítene.
Hogyan nevelte Orbán Győző a család legnagyobb fiát? Milyen viszonya volt Orbán Viktornak a nála pár évvel idősebb Simicska Lajossal, akivel egy iskolába járt? Milyen hatással volt rá Lévai Anikó? Ezekre a kérdésekre ad választ a hvg360 dokumentumfilm-sorozatának első része, a Kicsoda Orbán Viktor? szerdai epizódja.
Külön riportban foglalkozott Márki-Zay Péterrel és a magyarországi kampánnyal a BBC magyarországi tudósítója.
Emmy Eklundh svéd populizmuskutató a hvg360-nak adott interjúban arra hívja fel a figyelmet, hogy – mintha csak Orbán Viktor emlékezetes mondatát idézné – a Fidesznél nem azt kell figyelni, amit mond, hanem amit csinál: bár a pozitív családpolitika üzenete cirógatja a lelket, valójában a patriarchátusért vívott harcról szól, arról, hogy az erős férfiak megvédjék azt, ami az övék – a nőket, a gyerekeket és a nemzetet. Eklundh nem lát semmi különöset abban, hogy a Fidesz a maga módján pénzt oszt, szerinte jó helyen nyitotta ki a fasizmus tankönyvét. Azt viszont furcsállja, hogy az ellenzék a bizonytalan választók megnyerése érdekében felveszi a jobboldal témáit, mint mondja, hazai pályán nem lehet legyőzni a Fideszt, ellenfelének erre inkább egyfajta radikális baloldali politikával lehet esélye.
Orbán Viktor személyiségét, viselkedésének gyökereit, az őt befolyásoló legjelentősebb hatásokat és fordulópontokat rendszerezi új filmsorozatunk barátok, kollégák, társak, tanárok emlékezései és rengeteg archív felvétel segítségével. Az első rész szerdától látható a hvg360-on.
A néppárti politikus szerint a magyar miniszterelnök nagyon sok mindenben megváltoztatta a pozícióját az elmúlt négy évben.
A brazil elnök csütörtökön Orbán Viktorral tárgyal, de fogadja őt majd Áder János köztársasági elnök is.
Egyetértettek abban, hogy diplomáciai megoldást kell keresni a konfliktusra.
Tóth Viktor, az intézmény tanára lapunknak elmondta, hogy a következő napokban több budapesti gimnázium oktatói is hasonló akciókat tartanak majd.
Jogállami dzsiháddal vádolta meg hétvégén újból a miniszterelnök az Európai Unió szerveit. A kampányban jó eséllyel ezek közül először az Európai Unió Bírósága kerülhet pellengérre, amely szerdán mond ítéletet egy olyan ügyben, amely ellen a kormány foggal-körömmel küzdött. De hogy kerül a kampányba egy olyan intézmény, amelyről pár éve még nagyjából senki nem hallott?
Mindig a végén van vége! – tette hozzá bölcsen.